Úvodní stránka
Pozvánky na akce ~ 39. Evropské setkání Osterfeld 4.-7. 9. 2020

 
Kontaktní informace:
Aero Car Club Praha z.s.
Arbesovo náměstí 1,
150 00 Praha 5

bankovní spojení 2101553420/2010

Časopis Aerovkář
Karel Šebesta
tel.: 720 400 598
e-mail: aerokarel@centrum.cz

Schůzky klubu
Restaurace "Krušovická chalupa"
každý první čtvrtek v měsíci od 19ti hodin

39. Evropské setkání Osterfeld 4.-7. 9. 2020

Milí Aero-přátelé,

39. Evropské setkání v Osterfeldu 2020 

Podobnou situaci, jakou nám nadělil Covid-19, jsme při přípravě Evropského setkání ještě neměli. Všechno na setkání 2020 je zorganizováno, ale nevíme jestli bude možné setkání provést. To, co je zde uvedeno, bylo dohodnuto v úzké spolupráci s organizátorem - rodinou Matthei. V tomto smyslu budu používat slovíčka “my”. V současné době se oznamují další uvolňování a jsme optimističtí, že bude možné uspořádat naše setkání  do září a případně jej provést jako obvykle. 

Nyní bychom chtěli probrat další postup a okrajové podmínky pro uspořádání setkání.

 

Evropské setkání v září 2020 bude uspořádáno jenom v případě, že bude splněno:

a.      Všichni evropští účastníci budou mít možnost cestování do Německa a zpátky domů bez jakýchkoliv omezení nebo zvláštních požadavků.

b.   V našem hotelu bude hotelový a restaurační provoz možný bez omezení, tedy nebudou zapotřebí větší rozestupy stolů, které by vyžadovaly stravování po skupinách, protože by restaurace nepojala všechny účastníky najednou a celý průběh akce by se podstatně zkomplikoval.

c.    Nebude požadavek nošení roušek v i mimo hotelu nebo restaurace a nebude požadavek velkých odstupů mezi osobami.

d.   Nebudou platit povinnosti ztěžující organizaci, jako třeba nahlášení seznamu návštěvníků s osobními údaji jednotlivým navštíveným podnikům nebo restauracím předem.

 

Zkrátka: setkání bychom uspořádali jenom v případě, že obecné podmínky jsou stejné jak bývaly doposud.

 

Dostáváme se k Vašemu rozhodování:
Všichni víme, že

-         Covid-19 je nadále mezi námi a bude taky během září

-         pravděpodobně nebude dostupná očkovací látka a i kdyby byla, bylo by na očkování všech 80 milionů obyvatel Německa zapotřebí nejméně 3 měsíce (za předpokladu, že by se všichni chtěli nechat očkovat)

-         většina z nás patří do rizikové věkové skupiny

-         zůstává možnost setkání  během 3-4 denní akce s nakaženou osobou, i mimo naší skupiny. 

Odhad rizika:

Momentálně se v Německu nově nakazí přibližně 400 osob denně. To je asi 0,5 osoby na 100:000 obyvatel denně, ročně to odpovídá 183 osob na každých 100.000 obyvatelů. Když vyjdeme z předpokladu, že asi 1 až 5% nakažených na Coronu umírá, vyjde nám hodnota 2 až 9 mrtvých na Coronu ročně, na každých 100.000 obyvatel za současných podmínek omezení. Na srovnání - riziko smrtelné nehody v silničním provozu je v Německu asi 4 osoby na 100.000 obyvatel ročně.

 

Přesto nemůžeme nikoho před Coronou chránit a neneseme za to žádnou odpovědnost. Riziko snáší každý účastník sám osobně. Kdo se rozhodne se za .těchto okolností setkání zúčastnit, může se závazně přihlásit do 31.07.2020 a zaplatit účastnický poplatek.

 

K našemu rozhodnutí:
setkání zrušíme v případě, že nebudou splněny body a až d nebo počet přihlášených posádek bude menší než 40. V případě zrušení akce ze strany pořadatele, budou všechny zaplacené účastnické poplatky vráceny. To je naše garance vrácení peněz za setkání 2020. Setkání se přeloží na rok 2021 s nadějí na lepší podmínky.
 


Zdůvodnění:

Našim cílem je uspořádat Evropské setkání 2020 jako obvykle a proto potřebujeme k 31.07.2020 závazné přihlášky, abychom všechno do září organizačně stihli.

Setkání ale ztrácí smysl, kdyby se Aerovkáři mohli bavit jenom s ochrannými roušky a na vzdálenost. Co by to byla za společnost, kdybychom nemohli v rozhovorech o Aerovkách nebo o všem možném společně postávat nebo posedět.

V případě, že bude počet přihlášených Aero-posádek a zaplacených účastnických poplatků menší než 40, budeme muset akci odřeknout. Ceny, které máme dohodnuté s hotelem jsou kalkulovány s podmínkou minimálního počtu účastníků. Proto potřebujeme tuto podmínku splnit. Termín uzávěrky přihlášek jsme posunuli o měsíc na 31.07.2020 včetně zaplacení. Do té doby nepřebereme žádné závazky nebo zálohy. 

Samozřejmě, že si přeji abychom se mohli u této příležitosti všichni a bez omezení setkat. Oblast Saale-Unstrut je krásná krajina s bohatou kulturou a hezkými hrady.
Prosím Vás, abyste se ve smyslu uvedených podmínek rozhodli a přihlásili. Podmínky v bodech a. až d. jsou součástí Vaší přihlášky. Formulář přihlášky si můžete stáhnou na web-stránce aero-ig pod:
Veranstaltungen > 39. Europatreffen  nebo zde níže.

Případné zrušení akce bude oznámeno emailem a na webstránce. Učastnický poplatek bude automaticky vrácen. 

S pozdravem 

v zastoupení organizátorů rodiny Matthei 

 

Michael Strauch
Reprezentant Aero-IG

 

Prilaska_2020-cz_fin.pdf 56